Kontaktinformation

Chefredaktør: Tom Jensen (ansvarhavende)

Chefredaktør: Anna Libak (konstitueret)

Chefredaktør: Jakob Weiss (konstitueret)

Berlingskes hovednummer: 33 75 75 75

Redaktionen:
Pilestræde 34
DK-1147 København K
Tlf. 33 75 75 75
Fax 33 75 20 20

Kundeservice
(kontakt for henvendelser vedr. privat abonnement og erhvervs abonnement)
kundeservice@berlingske.dk
b.kundeunivers.dk
Tlf. 33 75 36 36 mandag-fredag kl. 08.00-17.00.
Fax 33 75 20 75

Digitalservice
digital@berlingske.dk
Tlf. 33 75 33 30 mandag-fredag kl. 08.00-18.00, lørdag og søndag 08.00-12.00.

Annoncesalg
annoncer@berlingske.dk
Tlf. 33 75 75 00
Fax 33 75 20 26

B.dk
internet@berlingske.dk
Tlf. 33 75 22 42

Business.dk redaktionen
redaktionen@business.dk

Job hos Berlingske Media?
Job & karriere

Berlingskes redaktioner - redaktører og kontaktoplysninger:

Redaktionen (hovedadresse):
redaktionen@berlingske.dk

Indland
Kasper Krogh
kkh@berlingske.dk
tlf. 25 45 62 96 fax 33 75 20 20

Livsstil
Nina Rølle
nin@berlingske.dk
tlf. 33 75 21 60 fax 33 75 20 20

Udland
Anna Libak
udland@berlingske.dk
tlf. 33 75 75 75 fax 33 75 20 20

Debat og Navne
Anne Sophia Hermansen
debat@berlingske.dk
Husk at vedlægge adresse!
tlf. 33 75 28 05
(telefontid hverdage 10:00-13.00)

navne@berlingske.dk
tlf. 33 75 21 73
(telefontid hverdage 10-16)

Kultur
Lars Rix
kultur@berlingske.dk
tlf. 33 75 75 75 fax 33 75 20 20

Business
Erhvervsredaktør Peter Suppli Benson
pebe@berlingske.dk
tlf. 25 45 63 66

Souschef / Digital redaktør Mikael Hjorth
mih@berlingske.dk
tlf. 25 45 63 49

Vagthavende nyhedsredaktør
tlf. 33 75 22 57 fax 33 75 20 20
business@berlingske.dk

Søndag
Jette Holm
magasin@berlingskemedia.dk
tlf. 33 75 22 51 fax 33 75 20 20

Billedredaktionen
Søren Lorenzen
slo@berlingske.dk
tlf. 33 75 20 54 fax 33 75 20 20

Politik
Michael Bjerre
mic@berlingske.dk
tlf. 33 75 75 75

Produktion
tlf. 33 75 28 62 fax 33 75 20 20

Nyhedsgrafik
Jakob Weiss
grafik@berlingske.dk
tlf. 33 75 21 15 fax 33 75 20 20

Research
research@berlingske.dk
tlf. 33 75 24 24 fax 33 75 20 20

Sektioner
Bilen
bilen@berlingske.dk
tlf. 33 75 75 75 fax 33 75 20 20

Boligen
boligen@berlingske.dk
Indrykning af boligannoncer
kontakt tlf. 3375 7500

AOK
Camilla Lützhøft Stahlschmidt
cast@aok.dk
tlf. 25 44 24 74

Rejseliv
nin@berlingske.dk
tlf. 33 75 21 60 fax 33 75 20 20

B Søndag
Nina Rølle
nin@berlingske.dk

www.b.dk
Jakob Weiss
internet@berlingske.dk
tlf. 33 75 75 75

www.business.dk
Mikael Hjorth
redaktionen@business.dk
Tlf. 25 45 63 49

www.politiko.dk
Jakob Stig Jørgensen
politiko@berlingske.dk
tlf. 33 75 24 63

Fejl og fakta
www.b.dk/fejlogfakta
fejlogfakta2@berlingske.dk

Kundeservice
b.kundeunivers.dk
kundeservice@berlingske.dk
Tlf. 33 75 36 36 mandag-fredag kl. 08.00-17.00.

Annoncesalg
Tlf. 33 75 75 00
Fax 33 75 20 26
annoncer@berlingske.dk

Bannerannoncer på B.dk
www.berlingskemedia.dk

Bureau salg
www.berlingskemedia.dk

Personaleafdeling
Tlf.: 33 75 31 01
personale@berlingske.dk

Job hos Berlingske Media?
www.berlingskemedia.dk